Mudell:De-dekl-nom

Minn Wikizzjunarju
Jump to navigation Jump to search
singulari

plural

nominattiv

ġenittiv

dattiv

akkużattiv

Mudell għad-deklinazzjoni ta 'nomi Ġermaniżi. Is-sintassi hija kif ġej:

{{De-dekl-nom
|n_s=nominattiv singulari|n_p=nominattiv plural
|g_s=ġenittiv singulari|g_p=ġenittiv plural
|d_s=dattiv singulari|d_p=dattiv plural
|a_s=akkużattiv singulari|a_p=akkużattiv plural
}}
{{De-dekl-nom
|n_s=nominattiv singulari
|g_s=ġenittiv singulari
|d_s=dattiv singulari
|a_s=akkużattiv singulari
}}
{{De-dekl-nom
|n_p=nominattiv plural
|g_p=ġenittiv plural
|d_p=dattiv plural
|a_p=akkużattiv plural
}}
{{De-dekl-nom
|n_s=nominattiv singulari|n_p=nominattiv plural
|n_s1=nominattiv singulari 1|n_p1=nominattiv plural 1
|n_s2=nominattiv singulari 2|n_p2=nominattiv plural 2
|n_s3=nominattiv singulari 3|n_p3=nominattiv plural 3
|n_s4=nominattiv singulari 4|n_p4=nominattiv plural 4
|g_s=ġenittiv singulari|g_p=ġenittiv plural
|g_s1=ġenittiv singulari 1|g_p1=ġenittiv plural 1
|g_s2=ġenittiv singulari 2|g_p2=ġenittiv plural 2
|g_s3=ġenittiv singulari 3|g_p3=ġenittiv plural 3
|g_s4=ġenittiv singulari 4|g_p4=ġenittiv plural 4
|d_s=dattiv singulari|d_p=dattiv plural
|d_s1=dattiv singulari 1|d_p1=dattiv plural 1
|d_s2=dattiv singulari 2|d_p2=dattiv plural 2
|d_s3=dattiv singulari 3|d_p3=dattiv plural 3
|d_s4=dattiv singulari 4|d_p4=dattiv plural 4
|a_s=akkużattiv singulari|a_p=akkużattiv plural
|a_s1=akkużattiv singulari 1|a_p1=akkużattiv plural 1
|a_s2=akkużattiv singulari 2|a_p2=akkużattiv plural 2
|a_s3=akkużattiv singulari 3|a_p3=akkużattiv plural 3
|a_s4=akkużattiv singulari 4|a_p4=akkużattiv plural 4
}}